Prostory MŠ

MŠ Světluška Ostrava

Mateřská škola Světluška se nachází v samostatně stojícím objektu s rozsáhlou zahradou na ulici Žižkovská 186/15 v Nové Bělé. Jedná se o klidnou lokalitu s dobrým dojezdem a vlastním parkovištěm, jehož část je vyhrazena pouze pro rodiče dětí MŠ. Odpadá tudíž stres s hledáním místa k zaparkování, což je pro hektická rána k nezaplacení. V blízkosti se rovněž nachází zastávka MHD. (klik na mapu)

V objektu využívá mateřská škola dvě podlaží, parkoviště, zahradu a venkovní učebnu. Vhledem k velikosti užitné plochy, kterou MŠ disponuje, nejsou děti nuceny trávit celý den (učit se, cvičit, jíst a hrát si) v jedné třídě jako v běžných MŠ.
MAPA

Mateřská škola Světluška provozuje dvě třídy s celkovou kapacitou 40 dětí.
Třídy jsou rozděleny dle věku dětí (děti od 2,5 do 4 let a děti od 4 do 6 (7) let).
Třídy se spolu s šatnou a sociálním zařízením nacházejí v prvním patře budovy.

Prostorné třídy s příjemným denním světlem jsou opticky rozděleny do několika částí. V obou třídách se nachází hrací zóna s námětovými kouty pro spontánní hry. Hračky jsou umístěny tak, aby si je děti mohly samy brát a samy ukládat. Dále pracovní část se stoly a židlemi, policemi s pomůckami a relaxační část se čtecím koutkem. Obě třídy jsou vybavený kvalitními didaktickými pomůckami a hračkami s atestem odpovídajícím věkové skupině dětí. Barvy ve třídách jsou zvoleny tak, aby na děti působily příjemným uklidňujícím dojmem, nerušily a nechaly vyniknout pomůckám.

Svačinky a obědy podáváme v jídelně. Svačinky jsou nachystány na stolech a děti si samy berou na talířky pečivo, zeleninu, sýry atd. Pečivo se učí si samy namazat (s dopomocí učitele). Pití si samy nalévají do hrníčků. Před obědem prostírají stoly starší děti za pomocí paní učitelky.
Nachystají příbory, hrníčky, ubrousky a talíře na polévku. Polévku pak z mísy nalévá paní učitelka. Pro druhé jídlo si děti chodí samy k výdejovému pultu. Jídelna se spolu s tělocvičnou a prostorem pro spaní nachází v suterénu. Na tomto patře je rovněž sociální zařízení a další zázemí MŠ (kuchyně, sklad pomůcek, kancelář, denní místnost, prádelna).

Skvělým bonusem je venkovní učebna s vlastním sociálním zařízením a skladem pomůcek. Zde hodláme trávit co nejvíce času. Pokud bude krásně, budeme zde podávat i svačiny. Pro venkovní cvičení nám výborně poslouží velká terasa přístupná přímo ze tříd.

Posledním, ale největším prostorem naší MŠ je zahrada. V zahradě se nachází část herní, pozorovací a užitková. V pozorovací části se nalézají příbytky pro volně žijící živočichy (ježky, ptáky, rybníček pro žáby, hmyzí hotely). V užitkové části jsou ovocné stromy, jejichž plody
budeme společně zpracovávat (sušit, vyrábět pečený čaj, ovocné špízy atd.). Děti se tak naučí i zdravému způsobu mlsání. Zde se budeme také učit sázet ovoce a zeleninu, pečovat o ni a sklízet ji. Pak si na ní u svačinky pochutnáme. A poslední část zahrady patří třem Ouessantským ovečkám, o které budeme společně pečovat.

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA ŠKOLKOU